Obecní knihovna Křinec - Knižní novinky
Naposledy aktualizováno: 05.01.2019 12:43:02

Pasování prvňáčků-

na rytíře řádu Čtenářů- konalo se již podruhé a letos to bylo v naší knihovně 10. června 2011. Mezi děti – z první třídy ZŠ v Křinci zavítala královna Abeceda z říše pohádek, fantazie a bájných příběhů se svými pomocníky rytířem Písmenkem  a šaškem Háčkem, aby se přesvědčila, že se děti naučily za svůj první školní rok číst…

 

Královna: „Ve jménu pohádek, románů a básní...... Mějte v úctě slovo, ochraňujte knížky, statečně a čestně jako praví rytíři, bijte se za všechno dobré, co je v nich napsáno“.

 

Noc s Andersenem 2  

V pátek 1 .4. 2011 jsme se opět sešli v knihovně, abychom zde strávili noc plnou překvapení a různých akcí. Začátek byl opět v 18.00 hod., kdy jsme se vydali směrem do městečka, až jsme se ocitli před budovou Policie ČR, kde jsme měli domluvenou exkurzi. Touto cestou bychom chtěli ještě jednou poděkovat za zajímavé setkání a prohlídku prostor, výstroje a výzbroje Policie ČR. Pro děti to byl nevídaný zážitek. Před knihovnou jsme zasadili další Pohádkovník. Z ostatních akcí jmenujme malování hrnečků, které si děti ráno odnesly na památku domů. Potom byly na pořadu soutěže, tentokrát věnované 100. výročí Václava Čtvrtka. Nesmíme zapomenout na oblíbenou diskotéku a čtení hororových povídek na dobrou noc. Díky ochotným maminkám, které napekly dobroty, se mohly děti formou švédských stolů posilovat celou noc. 

 

 

 

Noc s Andersenem

 

I když se „Noc s Andersenem“ stala již tradicí  a to celostátně již po desáté, v knihovně v Křinci jsme se sešli 26.března 2010 poprvé. Měli jsme program, myslím, dosti pestrý, protože nechyběla honba za pokladem, výsadba stromku „Pohádkovníku“ na počest slavného dánského pohádkáře H. CH. Andersena. Nemohly chybět různé soutěže a úkoly, při kterých jsme si užili legrace. Jeden z úkolů bylo napsání povídky z deseti vybraných slov. Došlo i na batikování triček, předčítání a četbu. Po půlnoci jsme si užili diskotéku, při které jsme si mohli na sebe vybrat z velkého lodního kufru různé róby a rekvizity. Noc byla zakončena četbou a to už jsme usínali každý ve svém pelíšku. Ráno po snídani jsme se rozešli do svých domovů. Děti byli nadšené, příští rok budeme pokračovat. 

 

Z tvorby dětí:

Povídka-horor:

   Šla jsem tajuplným lesem a najednou jsem slyšela hrozivý smích. Naskočila mi husí kůže. Rychle jsem běžela domů. Druhý dem jsem šla zase lesem, bála jsem se čím dál tím víc. Když jsem se podívala na nebe a viděla plout krvavý měsíc, myslela jsem, že umřu strachy. Opět jsem se rozutíkala domů. Najednou jsem slyšela houkat sovu, lekla jsem se, až jsem vykřikla. V tom sova vzlétla a uklobla mi prst. Zničeho nic se přede mnou objevila sousedova mrtvá kočka, jmenovala se Vochechule Tykadla. Lekla jsem se a omdlela. Probudila jsem se v nemocnici. Nikdo tam nebyl. Trochu jsem se bála a nakonec jsem usnula. Druhý den mi rodiče řekli , že mě našla neznámá žena. Jsem ráda, že to byl jen sen.

(sestavila 1. skupina z deseti vybraných slov) 

 

Povídka Tma a světlo 

    Za časů nečasů vládla všude tma. Povídá se, že v parcích žije pět skřítků. Jmenovali se: Knihovníček, Tichošlápek, Mlsal, Neplecha a Polepšitel. Knihovníček se tak jmenoval, protože měl rád knihy a knihovny. Tichošlápek se jmenoval proto, že potichu tlape. Mlsal rád mlsá. Neplechovi tak říkali, protože vše zkazí a rád zlobí.  Polepšitel se jmenuje proto, že se chce ve všem polepšit Jedoho dne se Knihovníček dověděl, že může nastat světlo. A tak šli rovnou za nosem, až došli k nějakému podivnému kolu. Knihovníček zatočil kolem a najednou svět ovládlo světlo. Žili tam všichni šťastně až do smrti.  

(sestavila 2. skupina z deseti vybraných slov)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Proces zabral 0.0040 sekund času a 0.7MB paměti.